www.mosrzsabinov.sk - MOSRZ Sabinov
DOMOV Neznámy
Kalendár
Dnes je: Piatok
8. december. 2023

Sviatok má:
dnes: Marína
zajtra: Izabela
pozajtra: Radúz
včera: Ambróz

Povolený čas rybolovu
v mesiaci december.

Vody
kaprové: 06.00 - 21.00,
pstruhové: 07.00 - 19.00 - len pre hlavátku,
lipňové: 07.00 - 19.00 - len pre hlavátku.
Viac na celý ROK ...
Hlavné menu
Vyhľadávanie
Zmeny v zákone a vyhláške
Rybárske WEB stránky

 Slovenský Rybársky Zväz - Žilina
Slovenský Rybársky Zväz
RADA Žilina


 Trebišov - MO SRZ
Naša družobná MO SRZ Trebišov -

Banská Bystrica - MsO SRZ
Banská Bystrica - MsO SRZ

Banská Štiavnica - MO SRZ
Banská Štiavnica - MO SRZ

Bánovce nad Bebravou - MO SRZ
Bánovce nad Bebravou - MO SRZ

Čadca - MO SRZ
Čadca - MO SRZ

Čierna nat Tisou - MO SRZ
Čierna nat Tisou - MO SRZ

Dolný Kubín - MO SRZ
Dolný Kubín - MO SRZ

Drahovce - MO SRZ
Drahovce - MO SRZ

Galanta - MsO SRZ
Galanta - MsO SRZ

Gelnica - MO SRZ
Gelnica - MO SRZ

Hanušovce / Topľou - MO SRZ
Hanušovce / Topľou - MO SRZ

Hlohovec - MsO SRZ
Hlohovec - MsO SRZ

Holíč - MO SRZ
Holíč - MO SRZ

Komárno - MsO SRZ
Komárno - MsO SRZ

Košice - MsO SRZ
Košice - MsO SRZ

Kysucké Nové Mesto - MO SRZ
Kysucké Nové Mesto - MO SRZ

Levice - MsO SRZ
Levice - MsO SRZ

Liptovský Mikuláš - MsO SRZ
Liptovský Mikuláš - MsO SRZ

Lučenec - MsO SRZ
Lučenec - MsO SRZ

Martin - MsO SRZ
Martin - MsO SRZ

Michalovce - MsO SRZ
Michalovce - MsO SRZ

Mivaedi - autorizovaný predajca
Autorizovaný predajca značky MIVARDI.
Fishing team s.r.o.
Bratislavská 45.
917 02 Trnava.

MOSRZ Orlov
MOSRZ Orlov - predseda MO SRZ Orlov Vojtek Rudolf, Mgr.

Nitra - MsO SRZ
Nitra - MsO SRZ

Nové Zámky - MsO SRZ
Nové Zámky - MsO SRZ

Piešťany - MsO SRZ
Piešťany - MsO SRZ

Poprad - MO SRZ
Poprad - MO SRZ

Považskobystricky rybár
Považskobystricky rybár

Prešov - MsO SRZ
Prešov - MsO SRZ

Prievidza - MsO SRZ
Prievidza - MsO SRZ

Púchov - MO SRZ
Púchov - MO SRZ

Ružomberok - MsO SRZ
Ružomberok - MsO SRZ

Rybárske potreby
Rybárske potreby
-internetový obchod


Senica - MsO SRZ
Senica - MsO SRZ

Spišská Nová Ves - MO SRZ
Spišská Nová Ves - MO SRZ

Stará Ľubovňa - MO SRZ
Stará Ľubovňa - MO SRZ

Stará Turá - MO SRZ
Stará Turá - MO SRZ

Športový rybár
Rybárske potreby

Šurany - MsO SRZ
Šurany - MsO SRZ

Topoľčany - MO SRZ
Topoľčany - MO SRZ

Trenčín - MsO SRZ
Trenčín - MsO SRZ

Trnava - MsO SRZ
Trnava - MsO SRZ

Želiezovce - MO SRZ
Želiezovce - MO SRZ

Žilina - MsO SRZ
Žilina - MsO SRZ

[ Pozri ZOZNAM ]
ZO SRZ : KONTAKTY
Adresár ZO SRZ : Prešovský kraj
Panoráma VN Jakubovany
Ako sa stať členom MO SRZ
Digitálna mapa Sabinov
Rybársky dom
Mapa Sabinova
TV relácia - “Na rybách"
TV relácia – “Na rybách – Petrov zdar!”
MRK.CZ - Rybárske videá
Zaujímavé vídea

Vitajte na stránkach MO SRZ SABINOV


PETROV ZDAR!Tlačiva na 2% z daní na rok 2020 za rok 2019Element_final
PO VEĽKONOČNÝCH SVIATKOCH

Priatelia,

tohoročné čudné veľkonočné sviatky sa včerajším Veľkonočným pondelkom oficiálne skončili a keďže rybársky život sa nezastavil, aj v tomto čase s mimoriadnymi protinákazovými opatreniami, sa realizovali niekoľké dôležité hospodárske činnosti.

Máme na mysli okrem prevádzky liahne najmä nedávne osádzanie hniezd pre neres zubáča na našich revíroch, ktoré systematicky robíme už niekoľko rokov a ktorými prirodzene dopĺňame obsádky rýb v našich revíroch, čím zároveň aj šetríme financie MO vynakladané každý rok na zarybnenie.

Táto hospodárska činnosť sa opakuje každý rok a jej výsledky sa prejavili na vysokých počtoch úlovkov zubáča v odovzdaných sumároch za minulý rok.

Takže tu je niekoľko čísel o úlovkoch zubáčov našimi členmi. Na VN Domaša naši členovia ulovili 22 kusy zubáčov, 1kus bol zo štrkoviska Andrejovka, 5 kusov bolo z VN Orava, 9 kusy z VN Ružín a 2 kusy z výpustného kanálu z VN Zemplínska Šírava.

Najväčší tlak rybárov však smeroval na naše štrkoviská, kde bolo ulovených spolu 82 kusov zubáča, z toho 72 kusov bolo zo štrkoviska č.1 v Rožkovanoch, 9 kusy zo štrkoviska č.2 Rožkovany a 1 kus zo štrkoviska Orkucany.

Aj kvôli týmto vysokým počtom úlovkov boli hniezda na neres zubáča aj toho roku opäť osadené na štrkoviskách Rožkovany, na štrkovisku Orkucany a aj na VN Jakubovany.

Nedávna kontrola hniezd na štrkoviskách Rožkovany však ukázala, že v tomto roku sú ikrami obsadené iba dve hniezda a ostatné hniezda sú bez ikier, čo znamená zdvihnutý varovný prst, že tamojšia obsádka zubáča je zdecimovaná, že väčšina generačných rýb bola ulovená a že nemá sa čo neresiť.

Stav to nie je dobrý a je učebnicovým príkladom, že takýto vysoký odlov v prírode by znamenal prakticky vyhynutie tohto druhu, lebo ak sa zlikviduje generačný materiál nebude mať sa čo reprodukovať a táto situácia je z dlhodobého hľadiska neudržateľná.

Podstatne lepšia situácia je na štrkovisku v Orkucanoch, kde z osadených šiestich hniezd sú päť plné ikier a dáva to dobrý predpoklad na prirodzené prírastky zubáča na tomto revíri.

Na VN Jakubovany boli iba nedávno osadené neresové hniezda a sú ešte pred kontrolou, kde v prípade že aj tam budú hniezda plné ikier, plánujú sa kvôli plánovanému vypusteniu nádrže odtiaľ preniesť a skúsime u nás umelo odchovať malé zubáčiky.

Aj vo vzťahu k uvedeným skutočnostiam preto na začiatku tohoročnej sezóny apelujeme na vyspelosť našich rybárov, na ich schopnosť vedieť ulovenú rybu aj pustiť, aby sme sa dokázali tešiť aj z obyčajného pobytu pri vode bez toho, aby sme si domov niesli plný počet ulovených rýb.

Pamätajme, že iba ryba ktorú vrátime do vody, urobí radosť aj ďalším rybárom.

Petrov zdar!


Utorok, 14.04. 2020 - 08:24:29
(Zobraziť celý článok | 3432 bajtov | Hodnotenie: 0)
Element_final
USMERNENIE A ODPORÚČANIE

Priatelia,

tohoročná Veľká noc  bude poznačená prijatými opatreniami s ochorením COVID -19 a blížiaci sa začiatok novej pstruhovej sezóny takisto, preto sme pre vás pripravili toto usmernenie a odporúčanie.

Viete, že na základe opatrenia Úradu verejného zdravotníctva Slovenskej republiky pri ohrození verejného zdravia je zakázané organizovať hromadné podujatia športovej, kultúrnej, spoločenskej či inej povahy.

Preto sme v tomto období aj plánované brigády zamerané na vyčistenie okolia našich revírov od odpadkov neorganizovali a obraciame sa na všetkých našich členov, aby individuálne pri vychádzke k vode alebo pred samotným lovom pozbierali prípadné zanechané odpadky a odniesli ich do zberných nádob.

Každý jeden z nás tak môže vlastnou troškou prispieť k tomu, aby naše revíry aj bez organizovaných hromadných brigád boli pekné a čisté a prípadne môžete nám aj poslať svoje fotky z tejto činnosti.

Zároveň žiadame našich členov vo zvýšenej miere dbať na dodržiavanie § 14 ods. 15 Vyhlášky č. 381/2018 Z. z. Ministerstva životného prostredia Slovenskej republiky, ktorou sa vykonáva zákon č. 216/2018 Z. z. o rybárstve a o doplnení zákona č. 455/1991 Zb. o živnostenskom podnikaní (živnostenský zákon) v znení neskorších predpisov.

Dávame do pozornosti, že podľa § 14 ods.15 tejto Vyhlášky

"Loviaci pri love rýb medzi sebou udržiavajú vzdialenosť najmenej 5 metrov, ak sa nedohodnú na menšej vzdialenosti."

"Pri love prívlačou alebo muškárením loviaci medzi sebou udržiavajú vzdialenosť najmenej 20 metrov, ak sa nedohodnú na menšej vzdialenosti."

Preto žiadame našich členov, aby upozorňovali všetkých loviacich na dodržiavanie stanovenej vzdialenosti medzi sebou a aby najmä v záujme ochrany svojho zdravia nezmenšovali túto vzdialenosť ani dohodou.

Veríme, že  súčasné zložité obdobie pred začiatkom pstruhovej sezóne spolu v zdraví prekonáme a výbor MO praje všetkým našim členom príjemné prežitie veľkonočných sviatkov a  veľa zdravia a pekných chvíľ strávených pri našich revíroch.

Petrov zdar !


Štvrtok, 09.04. 2020 - 21:15:59
(Zobraziť celý článok | 2767 bajtov | Hodnotenie: 0)
Element_final
AKTUÁLNE PRED PSTRUHOVOU SEZÓNOU

Priatelia,

blíži sa Veľká noc a po nej aj začiatok tohoročnej novej pstruhovej sezóny, o ktorej bol aj jeden bod programu plánovaného zasadania výboru.

Zasadanie bolo atypické na diaľku, emailami a telefónmi, no účel sa splnil a prejednali sa všetky plánované otázky.

Otvorenie pstruhovej sezóny ako sme ho poznali z minulých rokov v tomto roku nebude, plánovaný pstruh dúhový bude nasadaný do VN Jakubovany a lov bude možný pri dodržaní opatrení Ústredného krízového štábu SR a vlády SR na predchádzanie vzniku a zabránenie šírenia ochorenia COVID-19.

Výbor preto vyzýva všetkých svojich členov k zodpovednosti, aby v záujme ochrany svojho zdravia a zdravia ostatných aj pri rybolove dodržiavali opatrenia a odporúčania ako je napr. zákaz vychádzať a pohybovať sa na verejnosti bez prekrytia horných dýchacích ciest, dodržiavanie rozstupov a nezhromažďovanie sa viacerým loviacim osobám spolu na jednom mieste.

Plánované športové akcie na najbližšie týždne (otvorenie pstruhovej sezóny, miestne májové preteky) sa predbežne rušia a o prípadnej zmene budeme informovať našich členov

Zosúladenie a doplnenie Obežníka o nové platby podľa Smernice oplatení zápisného, členských príspevkov a o vydávaní povolení na rybolov sa nebude realizovať, nakoľko je už vydaných vyše 2/3 povolení na tento rok a nové poplatky sa tak zapracujú až do obežníka na budúci rok.

Kúpa nového agregátu pre hospodársky úsek na zlovovanie rýb je odsúhlasená, je potrebné zabezpečiť aby nový prístroj bol kvalitný, mal garantovanú záruku aj pozáručný servis na Slovensku.

Výbor prerokoval a odsúhlasil prihlášky nových členov a tak po absolvovaní testov si môžu robiť ďalšie kroky k získaniu rybárskych dokladov.

Všetci ktorí majú testy za sebou, môžu poslať fotografie do členského preukazu a zrealizovať platby podľa Obežníka č.2/2019 alebo aj podrobnejšieho Obežníka č.2/2018. Prípadné nejasnosti môžu konzultovať telefonicky alebo emailom.

Preberanie povolení bude naďalej prebiehať v predajni Akvaristika a člen pri preberaní dokladov sa preukáže svojim členským preukazom.

V tejto čudnej situácii sa opäť obraciame na našich členov a priateľov rybárskeho športu, aby nezabúdali na možnosť darovania svojich 2% z už zaplatenej dane na plánované dve detské akcie v lete.


Pondelok, 06.04. 2020 - 08:08:58
(Zobraziť celý článok | 2578 bajtov | Hodnotenie: 0)
Element_final
ZASADNE VÝBOR ?

Priatelia,

podľa obdŕžanej aktuálnej informácie od hospodára, je náš dodávateľ pstruhov pripravený doviezť k nám objednaného pstruha dúhového dvojročného ako vždy pred začiatkom pstruhovej sezóny.

Plánované zarybnenie by malo prebehnúť budúci týždeň a zvažujeme ešte, či pstruha vysadíme do VN Jakubovany, alebo do viacerých úsekov pstruhovej časti Torysy.

Preberanie vystavených rybárskych povolení v predajni Akvaristika tiež beží bez problémov a tí ktorí majú uhradené svoje platby, môžu si po predbežnom telefonickom overení, prísť po svoje doklady.

Plánovane by mal v piatok  tento týždeň znovu zasadnúť výbor, na ktorom potrebujeme spoločne prerokovať viacero bodov programu a vďaka vyhláseným opatreniam na zabránenie šírenia nákazy premýšľame ako to zariadiť, aby sme zbytočne neriskovali a to zasadanie hlavne bezpečne zvládli a taktiež aby sme prebrali a zariadili potrebné veci.

Stále nám chodia nové prihlášky za členov, takže všetci záujemcovia o členstvo v našej MO si musia najprv vyplniť a poslať nám svoju prihlášku.

Až po prijatí za člena na zasadaní výboru, si nový člen môže začať vybavovať ostatné veci, ako je napríklad vedomostný test, svoju fotografiu na členský preukaz, úhrady všetkých poplatkov spomenutých v Obežníku č.2/2019 a v Obežníku č.2/2018 s uvedenými skratkami jednotlivých úhrad.


Utorok, 31.03. 2020 - 15:39:14
(Zobraziť celý článok | 1506 bajtov | Hodnotenie: 0)
Element_final
DOPLNENIE OZNAMU

Pred odchodom do predajne Akvaristiky pre svoje rybárske povolenie, odporúčame našim členom zavolať v čase od 9.00 do 12.00 hod na tel. číslo 051/4520 541 a pre istotu overiť si, či je pripravené k odovzdaniu.


Pondelok, 30.03. 2020 - 08:35:56
(Zobraziť celý článok | 299 bajtov | Hodnotenie: 0)
978 článkov (196 stránok, 5 článkov na stránku)
[ 1 | 2 | 3 ]
Prejsť na:
Počítadlo
Verejných návštev
stránok od 1, 2007

[ Viac ]
Počet na stránke
Spolu: 2
Kamery
Kniha FLASH - Pre rybárov
Ankety
Ako sa Vám pačia naše stránky?

Nie
Čiastočne
AnoVýsledky
Ďalšie ankety

Hlasov 2837
Počasie
Predpoveď počasia : www.meteo.sk
Fáza mesiaca

SATELIT
Poštové schránky
Meno: x.xx@mosrzsabinov.sk
Heslo:
......................
Radio
Stanica:
Nie je voľba


<a href=''>Play Nie je voľba</a>

Hrať v samostatnom okne
Znečisťov. živ. prostredia
KALKULAČKA
Kalkulačka
 
Kurzový lístok ECB
Kurzový lístok EUR
07.12.2023
VlajkaUSD1.0771
VlajkaJPY156.18
VlajkaCZK24.356
VlajkaGBP0.85750
VlajkaHUF381.38
VlajkaPLN4.3313
VlajkaCHF0.9446
VlajkaAUD1.6407
VlajkaCAD1.4656
Viac na webe NBS...
©2007
Správca stránok: Ing. Jozef Biroš
WWW.krehlik.eu WEBmaster: Krehlík Ján st.

Čas potrebný k spracovaniu stránky: 0.084 sekúnd
 1: Športový rybár - Peter Kóša
     1898 times
 2: Sabinov MO SRZ
     2113 times
 3: Bánovce nad Bebravou - MO SRZ
     1982 times
 4: Banská Štiavnica - MO SRZ
     2301 times
 5: Banská Bystrica - MsO SRZ
     2752 times
 6: Rybárske potreby
     1732 times
 7: Slovenský Rybársky Zväz - Žilina
     1759 times
 8: Považskobystricky rybár
     2003 times

Admin   
Infor. o registracii domeny